× Co nového u nás - archiv ×

Jak jsme se objevily na šesti billboardech na jihu Čech
  7. prosince 2013

The Agony a Pila Pasák… To bylo tak.

Jednoho dne nám naše bubenice Jarka na zkoušce oznámila, že její manžel přijel z cesty do jižních Čech vysmátý jak lečo. Že prý po cestě na dálnici viděl reklamní billboardy Pily Pasák, které ho pobavily, a tak nám poradil, ať tu firmu kontaktujeme s prosbou o sponzoring. Majitel určitě bude chlápek se smyslem pro humor a nápad, že nám Pila Pasák bude sponzorovat klip o prostitutce aka ‚T.W.S.‘, by mu mohl připadat zajímavý stejně jako nám.Naše Jaruš manžela poslechla, odvážně se vrhla do facebookové konverzace s panem Lubošem Pasákem a náš návrh mu sdělila. Luboš ji vyslechl, načež se vší slušností odmítl. Čistý sponzoring by pro něj prý byl za hranou, má konflikty s feministickými organizacemi a nechce je příliš provokovat – ale jestli se chceme objevit na firemním billboardu, tak se můžeme dohodnout.

Trochu jsme se zarazily a začaly jsme vyhledávat informace o vyhlášeném PR Pily Pasák. Na Streamu jsme narazily na pořad Vypečené reklamy, jejichž díl byl Pile Pasák věnován; viděly jsme všechny billboardy a také zprávu o tom, že se firma umístila na druhé příčce ankety Sexistické prasátečko. Náš soubor emancipovaných muzikantek a firma bodující v Sexistickém prasátečku? To nejde dost dobře dohromady. A holky, podívejte se, všechny ty jejich modelky jsou napůl nahatý! No tak do toho nejdem, to ani náhodou, dušovaly jsme se. Pokud bychom se měly objevit na takovém billboardu, tak pouze oblečené, bez jakýchkoliv vulgárních projevů, bez příliš dvojsmyslných sloganů a s naším logem, aby bylo vidět, že nejsme najaté bezejmenné modelky, ale regulérní rocková kapela. Poprosily jsme tedy Luboše o schůzku, napůl přesvědčeny, že s takovými podmínkami nebude souhlasit.

Luboš Pasák se ale – i přes své poněkud zavádějící příjmení – ukázal jako naprosto solidní a korektní člověk. V klidu si vyslechl naše požadavky, které jsme mu jednoho letního dne sdělily nad našimi italskými specialitami, a k našemu překvapení přikývl. Máme prý málo ukazovat a hodně slibovat. A být vyzývavé, ne však vulgární. To už pro nás nebyl takový problém. Plácli jsme si a na podzim se fotilo.

Výsledky máte možnost vidět vedle hlavních silničních tahů v jižních Čechách. Jsme na celkem šesti billboardech a Pila Pasák nakonec přece jen má souvislost s naším novým videoklipem – jeho natáčení jsme financovaly z našich honorářů za focení. Jak nám bylo řečeno, jsme nejvíc oblečenými ‚modelkami‘, které se na billboardech Pily Pasák kdy objevily; vůbec poprvé se pak jedná o spolupráci této firmy s hudební skupinou.

Takže až si to budete švihat v létě k móři, můžete se mrknout a hlavně nebourejte :)

Za AG Niky